Дома Тагови опседнатост

Таг: опседнатост

Тажните луѓе и убавите жени најчесто ги опседнуваат лоши духови, еве...

Егзорцист од Гана раскажува искуства од својата земја: жените кои се опседнати од демони си зборат сами со себе, може да си нанесат зло,...

ОРТОРЕКСИЈА – Јадете само здрава храна и постојано вежбате? Во опасност...

Чувството на вина при јадење калорична и масна храна или поради пропуштен тренинг, е типичен симптом на орторексичарите. ​ Настојувањето за здрава исхрана и редовно вежбање...