Дома Тагови нутела куглоф

Таг: нутела куглоф

Нутела МРАМОРЕН КУГЛОФ – едноставен и брз

Ова не е обичен мраморен куглоф, туку куглоф со нутела. Децата го обожаваат! Потребни состојки: 250 г путер или маргарин, 250 г шеќер, 5 јајца, 500 г брашно, 1 ¼...