Дома Тагови нугат крем

Таг: нугат крем

НУТЕЛА КОЛАЧ: Кога ќе го исечам на коцки, се гледа колку...

Изедов две парчиња од овој колач, а после посакав и трето. Но, ми беше срам од гостите пред нив да изедам половина торта, па...

ДОМАШЕН ЕУРОКРЕМ: „Децата ми велат дека е ист-НУТЕЛА“

Веќе некое време правам различни варијации на чоколаден-лешников намаз (замени за Нутела), но моите девојчиња постојано ми велат дека сепак им е највкусна онаа...

ФЕНОМЕНАЛНА ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Нема да ви се слуша за други...

Непечена торта со крем сирење, подлога од бисквити и печени лешници и мек крем од чоколадо со арома на лешник. Потребни состојки за подлога: 150...