Дома Тагови ноември

Таг: ноември

Дневен хороскоп за 22 ноември: На лавот ќе му прават сопки,...

ОВЕН Работа: Можно е да немате поволни услови на работа, чувајте се од проблеми. Љубов: Кружат гласини за вас и за уште едно лице од спротивниот...

СПОДЕЛЕТЕ СО РОДНИНИТЕ: Во Австралија беснее грип поопасен од СВИНСКИОТ –...

Во есенско-зимската сезона во Австралија, особено во месец септември, се појави пандемија на грип наречена “Калифорнија”, попозната како свински грип, а потоа означен како...