Дома Тагови напиток за прочистување

Таг: напиток за прочистување

Баба ми ми го кажа овој рецепт за чистење на организмот...

За да го одржувате своето здравје преку целата година, а притоа да си дозволувате понекогаш да си каснете и нешто што е покалорично, тогаш...

3 литри ДЕТОКС напиток од ѓумбир, ананас и портокал за прочистување...

3 литри ДЕТОКС напиток од ѓумбир, ананас и портокал за прочистување. Ѓумбирот малку по малку го доби своето место и во модерната фитотерапија првенствено...

Исчистете ги цревата, исфрлете го вишокот вода и отрови: Домашен пробиотик,...

Овој напиток е одличен за подигање на имунитетот, бидејќи делува како пробиотик и го чисти организмот. Секогаш кога ни се намалува имунитетот треба да...

Овој лек го применуваат во руските болници за лекување на црн...

Раскажува жена која лично го искусила овој лек после агресивната хемотерапија низ која морала да помине. Рецептот го дознала од руски медиум. Станува збор за...