Дома Тагови надбубрежна жлезда

Таг: надбубрежна жлезда

Не јадете многy, а сепак се дебелеете и лошо спиете: еве...

Неpaмнотежа и пopeметување во функцијата на надбубрежната жлезда доведува со вишok или недocтиг на поедини хормони, а тоа пак, до појава на дeбелина. Ова...

Ендокринолог објаснува како да се заштитите од стресот и да го...

Сите знаеме што е стрес и нервоза, а последиците кои ги чувствуваме се многубројни. Оној момент кога ќе настапи стресот, односно кога силно ќе...

Кога надбубрежната жлезда не функционира како што треба, доаѓа до дебелеење:...

Нерамнотежа и пореметување во функцијата на надбубрежната жлезда доведува со вишок или недостиг на поедини хормони, а тоа пак, до појава на дебелина. Ова се...