Дома Тагови мусака со мелено месо

Таг: мусака со мелено месо

ВКУСЕН РУЧЕК: необична мусака од похувани пиперки, се јаде ладна или...

ВКУСЕН РУЧЕК: необична мусака од похувани пиперки, се јаде ладна или топла. Мене ми е повкусна дури и од обичната мусака со компири, а...

Мусака од мелено месо и варени јајца – прсти да излижеш!

Имав мелено месо и сакав да направам ролат со јајца, но веќе двапати го правев, па си реков, ајде нешто ново да испробам. Направив...