Дома Тагови млеко и лук

Таг: млеко и лук

Баба ми има 85 години, ама како шевролет е! Лета низ...

Баба ми неодамна наполни 85 години, а таа сè уште е витална, енергична и весела. Целиот свој живот го поминала на село, јадејќи ги...

Крем-лек против загноени крајници: со две мачкања како никогаш да не...

Колку пати сме имале проблем поради гнојна ангина кај нас, децата или некој друг член од семејството... Болеста се манифестира со болки во вратот, посебно...