Дома Тагови мини тулумби

Таг: мини тулумби

МИНИ ТУЛУМБИ БЕЗ ЈАЈЦА: Им успеваат и на почетници, затоа сите...

Еден од најстарите колачи кои денес сè уште се приготвуваат. За да направите совршени тулумби, мора да знаете колку маслото за пржење треба да...

МИНИ ТУЛУМБИ СО ГРИЗ, не се многу слaтки и без варење...

Многу се едноставни, брзи и лесни, им успеваат и на почетници. Овие тулумби се приготвуваат на сосем поинаков начин од класичните. Не се вари...

МИНИ ТУЛУМБИ: Едноставни и вкусни, на децата им се омилени

РЕЦЕПТ 1 - ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: Потребни состојки за тесто: 300 г брашно, 500 мл вода, 1 прстофат сол, 1 путер/маргарин (250 г), 5 јајца....

Мини тулумби со гриз бев варење на смесата – им успеваат...

Рецепт и виде презентација на Сабина Јурисиќ од Кујна Саби - мини тулумби со гриз. Многу се едноставни, брзи и лесни, им успеваат и...

Домашни тулумби, толку вкусни што не можете да престанете да ги...

Фото и рецепт: Вишња Вишња Потребни состојки: 500 мл вода 100 мл масло 500 г брашно 5 јајца За шербет: 800 мл вода 800 г шеќер Постапка: Шербет: Прво пригответе го шербетот кој треба...

Мини тулумби – многу едноставни и вкусни, на децата им се...

Лапни голтни! Потребни состојки: За тесто: 300 г брашно 500 мл вода 1 прстофат сол 1 путер/маргарин (250 г) 5 јајца За шербет: 1 литар вода 1 лимон 700 г шеќер Постапка: За тесто: сварете ја водата...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"