Дома Тагови мекици

Таг: мекици

ТУРСКИ МЕКИЦИ: Го барав рецептов цела година, повкусни не сме јаделе…Сите...

ТУРСКИ МЕКИЦИ: Го барав рецептов цела година, повкусни не сме јаделе...Сите се воодувени! Еве што ви е потребно: ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 400 г компири 200 мл водата во...

Земам кефир, 1 јајце и ги правам за 10 минути! МАЖ...

Земам кефир, 1 јајце и ги правам за 10 минути! МАЖ МИ ЈАДЕ 10 ПАРЧИЊА И НЕ МУ СЕ СЛОШУВА...Полнетите меурести печива се толку...

БРЗИ МЕКИЦИ ОД РЕРНА: Вкусен појадок кој не е масен, за...

Подгответе го омилениот појадок без пржење во длабоко масло, а за чија подготовка ќе потрошите помалку од 5 минути. Само изматете ги сите состојки...

МЕКИЦИ – ТЕГАНИЦИ ОД БРАШНО И ТОПЛА ВОДА: Не впиваат масло,...

Домашните мекици или теганици се многу вкусни теста, а се приготвуваат без јајца и млеко, па доколку постите може да ви послужат како одличен...

НАЈДОБРИТЕ МЕКИЦИ: најмекото и највоздушестото тесто кое сте го пробале досега

Направете мекици според рецептот на нашите баби: најмекото и највоздушестото тесто кое некогаш сте го пробале. Овој појадок секому е омилен, особено ако се...

НАЈБРЗИ УШТИПЦИ ЗА 5 МИНУТИ: Едноставна и лесна подготовка, пробајте и...

Буквално за 10 минути имате појадок на маса, без размесување и чекање да стасува тестото. Само изматете ги сите состојки и после пржете. Постапката...

НАЈДОБРОТО ТЕСТО ВО СВЕТОТ: Јогуртни уштипци, се прават за 15 минути,...

Овој рецепт можат да го приготват и почетници во кујната. Следното утро направете појадок со кој ќе го израдувате вашето семејство. „Мекици“, „пишии“, „уштипци“...

МЕКИЦИ БЕЗ ЈАЈЦА, А МЕКИ КАКО ДУША: Овој рецепт за вкусно...

Овие мекици кои секому успеваат се меки како душа, па доколку го немате овој рецепт, запишете си го и направете ги, нема да се...

Ова се највоздушните и најмеките мекици што постојат – рецептот е...

Направете одлични мекици за кратко време, без квасец, со состојки кои веќе ги имате дома. Досега имаме претставено огромен број за пржени печива, со...

МЕКИЦИ ЗА 5 МИНУТИ: Најдоброто тесто кое може да се обликува...

Ова тесто не се остава да стасува, а може да се обликува во форми какви што сакате и да ги направите највкусните мекици. Тие...