Дома Тагови мекици со урда и пиперки

Таг: мекици со урда и пиперки

УШТИПЦИ СО ПИПЕРКИ И УРДА, секогаш брзо се прават, без чекање...

Овие вкусни уштипци ги правам во секоја слободна прилика, особено ако ми дојдат гости, па како предјадење ги послужувам овие мекици-уштипци. Тестото се прави...