Дома Тагови меки крофни

Таг: меки крофни

КРОФНИТЕ ВИ ИЗЛЕГУВААТ ЖИЛАВИ БИДЕЈЌИ ГИ МЕШАТЕ СОСТОЈКИТЕ ПОГРЕШНО: без чаша...

Ако некогаш сте правеле крофни и ви излегле жилави и многу масни, тогаш грешката е во самиот рецепт. Иако се познати состојките од кои...

Не ме чуди што децата сакаат секој ден да ги јадат...

Вкусни, меки, воздушести…Никој не може да им одолее! Крофните се омиленото печиво кое е заеднички и за децата и за возрасните. Меки и мирисни,...

Професионалните готвачи ќе ви завидуваат на овие крофни: најдобриот рецепт

Вкусни, меки, воздушести...Никој не може да им одолее! Крофните се омиленото печиво кое е заеднички и за децата и за возрасните. Меки и мирисни,...

НАЈМЕКИТЕ КРОФНИ ВО ЦЕЛ СВЕТ: Со ова тесто излегуваат меки како...

Крофните се омиленото печиво на сите генерации. Мирисни, топли или ладни, вкусни, меки како перничиња, едноставно неодоливи. Со овој рецепт ќе добиете еден куп...