Дома Тагови медитација

Таг: медитација

Мигрената напредува во неколку фази, доколку ги препознаете можете да ја...

Порано се мислеше дека ненадејната појава на мигрена (cephalea) е резултат на абнормалното ширење на кр-вните садови во мозокот, но научниците од американската Фондација...

Кармички долгови: ПЕТ знаци дека сте жртва на фамилијарно проклетство –...

Не мора да значи дека кармата сте ја наследиле директно од родителите, туку тие енергетски долгови може да датираат уште од древното минато, од...

Ослабел 100 кг без гладување и вежбање – дознајте го методот...

Во 2001 година Џон Габриел тежел неверојатни 181 килограм и не знаел како да се избори со својата дебелина. Се обидувал со разни диети,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"