Дома Тагови мед од бор

Таг: мед од бор

Мед од борови шишарки: нема кашлица, нема болки во грло, штитната...

Шишарките на борот се употребуваат додека се млади, со величина од 3-5 сантиметри, бидејќи со нивното понатамошно дозревање попримаат дрвенест облик и ги губат...

Лековит мед од ловор, лист од жалфија и борови иглички за...

Боровите иглички веројатно се најдобриот избор во потрагата за лековити билки, бидејќи содржат изненадувачки високи количества на витамин Ц во однос на другите видови...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"