Дома Тагови масно ткиво

Таг: масно ткиво

Доколку имате израсток од масно ткиво на кожата – еве како...

-Масното ткиво не предизвикува непријатност, туку претставува само естетски проблем. Особено не е убаво за око доколку се појават мноштво липоми.- -За оние кои сепак...

Лековито вино со смокви за кашлица и други тегоби (камен во...

Уште од античко време е познато лаксативното дејство на свежата и сувата смоква. И денес се употребува како најприроден лаксатив кој не остава никакви...

Како да се ослободите од липом под кожа: рецепт за отстранување...

Липом е бениген тумор кој се состои од масно ткиво. Овој израсток, по правило, е безболен и се придвижува на допир. Се јавува на...