Дома Тагови масло од орев

Таг: масло од орев

Обновување на слухот како во младоста: го враќа слухот и лекува...

Освен како зачинска билка, босилекот се користи и во лековити цели, а меѓу другото помага и во тегоби поврзани со увото. Листовите од босилекот...

Природен лек против зуење во ушите (тинитус), со 2 капки од...

Тинитус или зуењето во ушите иако само по себе не е болест, претставува многу непријатна појава. Може да се појави во облик на ѕвонење,...