Дома Тагови Марко Чубрило метеоролог

Таг: Марко Чубрило метеоролог

ДОАЃА ПРОЛЕТ: нашиот метеоролог соопшти добри вести, по студениот фронт се...

Наглото заладување на времето ги изненади граѓаните на нашата држава кога вчера времето нагло залади, а се појавија и обилни снежни врнежи. Силен ветар...