Дома Тагови Малахов

Таг: Малахов

Рецепт на Г.Малахов: Едноставна облога која преку ноќ ја извлекува болката...

Оваа облога одлично ги елиминира болките и ја подобрува подвижноста на зглобовите. Петровиќ Малахов е познатиот руски писател на книги од областа на народна-традиционална медицина....

Облога од сол – помага при астма – рецепт на Малахов

Ставете 1 килограм сол во ленена вреќичка (или навлака за перница) па убаво врзете го отворот или сошијте го за да не се истура...