Дома Тагови маковница

Таг: маковница

ПОСНА „ШТРУДЛА СО МАК“: Брза, без чекање тестото да стасува, многу...

Омилениот ролат со семе од афион се приготвува од тесто со квасец кое потребно е неколкупати да ферментира. Може да се направи во форма...

Рецепт за маковница во вид на цвет и штрудла со мак...

Макот (семе од афион) е омилениот македонски додаток на колачи, ролати, пити, баклави и други вкусни јадења. Прочитајте ги рецептите како да приготвите маковница...