Дома Тагови македонска кујна

Таг: македонска кујна

Селско свинско месо од МАКЕДОНСКАТА КУЈНА

Фото и рецепт: Горан Палифров Потребни состојки: 700 г свинско месо исечкано 700 г печурки 3 големи главици кромид 200 г млечен кашкавал 250 г изматена павлака или течна сол, зачини,...

Суви пиперки пржени со јајца – цел ден да ми го...

Фото и рецепт: Маја Митиќ ЕДНОСТАВНО И ВКУСНО Потребни состојки: Суви пиперки од низа, може и лути или мешани 5-6 јајца Малку масло, сол Малку урда по вкус Постапка: Се варат сувите...