Дома Тагови линцура

Таг: линцура

ПО 1 ШОЛЈА, 14 ДЕНА: Го намалува холестеролот, ја прочистува кpвтa...

Општо познато е дека растението Линцура е многу лековита билка. Линцурата е род на цветни растенија кои припаѓаат на семејство Gentianaceae. Со околу 400...

Глуварчето, линцурата и нането се вистински мевлеми за црниот дроб

Цироза е на неповратно оштетување во форма на лузни на црниот дроб. Оштетените клетки не можат да се регенерираат, но раното откривање овозможува забавување...

Лек за проширени вени и циркулација– Рецепт според билкарот Мартин Најдовски

Пишува: Мартин Најдовски Сè што ве интересира во врска со подробностите околу приготвувањето на лекот, можете да го прашате на неговата фан страница Лилма. Лунцура (lat. Gentiana...