Дома Тагови лековит мед

Таг: лековит мед

Пчелите лекуваат артроза и псоријаза со супстанција која е полековита дури...

Апитоксин е латинско име за пчелин о тров. Иако е о тров, во контролирани услови е безбеден и многу корисен за здравјето на луѓето....

Како да препознаете квалитетен мед: едноставен метод на познатиот професор

Како може да проверите дали медот е квалитетен или не, доколку не сте го купиле од проверен производител? Раководителот на Одделот за биологија откри...

Совет и рецепт со мед од д-р Комаровски за подобро здравје...

Имунолошкиот систем е многу важен, повеќе од било кој друг систем во телото. Претставува ваша лична војска, го штити вашето тело од напаѓачи (бактерии,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"