Дома Тагови лек за притисок

Таг: лек за притисок

Aко притисокот ви паѓа кога е жешко, сите го пробуваат овој...

Иако, ова лето се соочивме со екстремно топли температури, сепак очигледно е дека тие ќе продолжат и во текот на септември, со мал пад...

Внуката го откри рецептот на баба и за холестерол и притисок:...

Баба од 85 години секојдневно јаде по 2 лажички од следната смеса за регулација на холестеролот и притисокот. Смесата е одамна позната како природен...

Лек даден од Бога: Баба успеала да го намали шеќерот со...

Eдна баба од 75 години несебично споделила нејзин сопствен рецепт кој и помогнал да го намали нивото на шеќерот во кpвта за многу кратко...

КАРДИОЛОГ: Овие 3 работи направете ги кога се менува времето –...

Кардиолог откри како да се спречи наглиот пораст на к рвниот притисок при промена на времето и што треба да се направи за да...