Дома Тагови лек за миоми

Таг: лек за миоми

Најценетите женски лековити билки: Помагаат при неплодност, полицистични јајници, нередовни циклуси

Жените отсекогаш се потпирале на природата како извор на здравје и лековити билки кои можат да помогнат при различни состојби. Неправилните менструални циклуси можат...

Рецепт за лекување на цисти и миоми кој делува за 4...

Миомите на матката се еден вид мали бенигни тумори кои се појавуваат почесто кај жените во 30 - 40 година од животот, но постојат...

Смеса со чувар куќа, ореви, мед, лук и лимон – лекува...

Рецепт за смеса со чувар куќа и неколку други состојки за лекување на миоми и инфекции. Бројни жени се соочуваат со проблем од појачан...