Дома Тагови крушина

Таг: крушина

Само кората на оваа билка е јадлива, а помага при хемороиди,...

Чајот од крушина (Frangula Alnus) е одличен природен лек за речиси сите проблеми со варењето на храната. Во народната медицина се користи за неправилна...