Дома Тагови кромид и шеќер

Таг: кромид и шеќер

Народен лек со кромид, се пие 10 дена, а делува цела...

Кромидот има антиканцерогено дејство поради присуството на сулфурните компоненти и флавоноидните антиоксиданти на истиот. Притоа има имуностимулирачки ефект – пред сè заради солидните количини...