Дома Тагови крофни без масло

Таг: крофни без масло

МЕКИ И ВОЗДУШЕСТИ, БЕЗ КАПКА МАСЛО: Вкусни крофни прсти да излижеш

Ова е еден од подобрите рецепти кои вреди да си го запишете, бидејќи ќе добиете меки и неверојатно воздушести крофни, без пржење во длабоко...

КРОФНИ КОИ СЕ ПЕЧАТ ВО МЛЕКО: Без капка масло, а многу...

Фотографија и рецепт на Оска. „Ова е рецепт на баба ми која одамна не е меѓу нас, но нејзините рецепти уште долго ќе ги...