Дома Тагови крем од путер и млеко

Таг: крем од путер и млеко

ЕДНОСТАВЕН РЕЦЕПТ ЗА КРЕМ ОД 3 СОСТОЈКИ: Со него ги полнам...

Овој навистина многу вкусен крем се приготвува од млеко и путер, а шеќер се додава по вкус. Рецептот ни доаѓа од Русинката Олга Маљута...