Дома Тагови корнишони

Таг: корнишони

ОД ДЕНЕС ЧЕСТО ЌЕ ГИ ЈАДЕТЕ: Еве што се случува во...

Речиси и да нема домаќинство во чиј фрижидер не се крие барем една тегла кисели краставички. И додека салатата од свеж зеленчук е гарнир...

ЗИМНИЦА ГОТОВА ДОДЕКА ДА ТРЕПНЕТЕ: Домаќинките открија како се закиселуваат краставичките...

Овој рецепт кој ќе го прочитате во продолжени ќе ви овозможи за само два дена да ги закиселите свежите краставички и да добиете перфектно...

Домашни корнишони во тегла за зимница

Фото и рецепт: Дијана Талевска Потребни состојки за една тегла: по потреба корнишони 1 супена лажица (рамно полна) сол 2 кафени лажичиња шеќер 10 супени лажици бела киселина- 9%...