Дома Тагови компирови кнедли

Таг: компирови кнедли

КНЕДЛИ ОД КОМПИР (посно на вода)

Потребни состојки: 500 г компир 500 г брашно Презла Сол Постапка: Половина килограм компир ставете го да се вари неизлупен. Сварениот компир излупете го, испасирајте го, посолете го и замесете...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"