Дома Тагови компир

Таг: компир

Овој компир стана хит – оди како прилог а може и...

Кога компирот во вид на пире или помфрит ќе ви здодее, еве една многу интересна идеја, во комбинација со многу сусам.... превкусно! Потребни состојки: 500 г...

Со само 3 состојки добивате превкусен компир кој изгледа и привлечно...

Овој вкусен компир толку ефектно изгледа, што слободно може да се најде и на свечена трпеза. Се приготвува многу лесно и многу едноставно. Потребни состојки: Компири...

Превкусен компир печен со сусам

Потребни состојки: 1,5 кг млади компири, со мала големина 50 г путер 2-3 лажици сусам сол по потреба Постапка: Компирите убаво измијте ги и сварете ги. Сварените компири излупете ги. Младите компири не се...

Печен компир со прелив – рецепт кој го пробав кај пријателка...

Потребни состојки: 750 г млад компир 2 лажци маслиново масло Сол, црн пипер За прелив: 1-2 чешниња лук (или повеќе) 70 мл маслиново масло 2 лажици сенф 2 лажици јаболкова киселина 1 лажица...

Секоја домаќинка има свој начин на приготвување а ова е мојот...

Потребни состојки: 1 парче бело пилешко месо 2 млади кромитчиња (или една помала главица кромид) 1 млад лук (или 1-2 чешниња лук) 2 млади моркови 1 тиквичка 1 зелена пиперка...

Вкусно макало со суви пиперки, компир, праз и салца – превкусно!

Фото и рецепт: Снежана Бошкова Потребни состојки: Половина низа суви пиперки 3 компири со средна величина 1 страк праз ситно сечкан 150 г салца сол по вкус Масло за попарување Постапка: Пиперките се...

За три дена пет килограми помалку: ЗИМСКА ХИТ ДИЕТА ВО СВЕТОТ!

Оваа диета вклучува нискомасен јогурт, а доколку ги следите правилата на оваа диета, ќе изгубите и до пет килограми за три дена. Скробот кој го...

Едноставен ручек на брз начин …. запечен компир ама предобар!

Потребни состојки: 1 кг компир 100 г путер 30 г брашно 3 јајца 100 г кашкавал 200 г кисело млеко Црн пипер и сол по вкус Постапка: Измијте го компирот и сварете го...

Подобар рецепт не сум пробала: неодолив компир за чиста десетка

Вака приготвениот компир е сочен и заситува. Потребни состојки: 1,5 кг компир 500 мл слатка павлака за готвење 200 мл млеко 100 мл масло 1 супа од печурки Црн пипер, вегета,...

3 ПОСНИ РОЛАТИ ОД ЕДНА СМЕСА: совршено предјадење кое не се...

Практично и вкусно предјадење за секоја пригода... Потребни состојки за основна смеса: 1200 г компир 400 г крекери 250 г посен мајонез 3 чешниња лук Сол по вкус Постапка: Компирот измијте го...