Дома Тагови компир о јајца

Таг: компир о јајца

Брз и вкусен ручек од само три состојки

Вкусен и брз ручек ! Потребни состојки: 4 средни компири 1 поголема главица кромид 4 јајца маслиново масло сол и црн пипер Постапка: Компирот излупете го и исечкајте го на тенки кругови,...