Дома Тагови колкови

Таг: колкови

Жените не смеат да седат вака – Таа положба им ги...

Време е да се започнете со грижа за постурата на вашето тело. Положбата во која поминуваме подолго време влијае не само врз изгледот, туку...

Природно лекување на болки во колкови и грб

Природното оштетување на ткивата со текот на времето најчесто предизвикува болка во големите зглобови кои носат тежина, на пример колковите и колената. Таквите промени...

Трпев болки во стапалата, колената и колковите – овие лесни вежби...

Во текот на минатите години имав болки во коленото поради што ми направија неколку операции, но и натаму некогаш ме болеа и имав неугодно...