Дома Тагови колач со вкус на кафе

Таг: колач со вкус на кафе

Највкусниот колач со ореви и кафе

Овој десерт кога ќе го пробате веднаш ќе знаете дека тоа е- тоа! Колач каков што може да се најде во најдобрите виенски слаткарници....

ЧОКО – НЕС ТОРТА – Едноставно, мора да ја пробате, која...

Потребни состојки: 3 јајца 3 лажици шеќер 2 белки 1 лажица шеќер 3 лажици брашно 1 лажица какао 1 прашок за печиво 6 лажици мелени ореви 2 лажици млеко 5 лажици рум За крем: 700 мл...