Дома Тагови колач со бисквити

Таг: колач со бисквити

КРЕМИСИМО КОЦКИ ЗА 15 МИНУТИ: Неодолив колач кој не треба да...

Коцки од Чоколино намаз, портокали и крем баначиња ќе биде „топ“ колач за најмладите кога ќе го откријат. За да им биде уште послатко,...

КОКОС КОЛАЧ СО КЕКСИ: Незаборавна комбинација од вкусови, десерт за 15...

Кремасто задоволство со кокос и кекси – за 15 минути е готов, а никој не може да му одолее. Колачот се приготвува толку лесно...

КОЛАЧ СТРАЧАТЕЛА СО КОКОС: Брз и многу вкусен, без печење

Страчатела колачот со кокос е многу вкусен и лесен која се подготвува без печење, а како основа се користат бисквити. Овие нежни, кремасти коцки...

ТУТИ ФРУТИ: Нема потреба од печење, кремаст и многу лесен за...

Постојат безброј рецепти за брзи колачи чија постапка е редење на кекси и крем, но во ова море некои рецепти сепак се издвојуваат. Рецептот...

КОКОС КОЛАЧ: Незаборавна комбинација од кокос и кекси

Кремасто задоволство со кокос и кекси – за 15 минути е готов, а никој не може да му одолее. Колачот се приготвува толку лесно...

Ако имате дома 2-3 банани, направете го овој колач за многу...

Рецепт и видео презентација на Сара од Мои Домашни рецепти - Колач со банани, кекси и чоколадо, сите ќе ви побараат уште по едно...

Сè што сакате на едно место: Брз КРЕМ КОЛАЧ со кекси,...

Рецепт и видео презентација на Спасиќ Ема од "Емилина Кујна" - Брз крем колач во три слоја. Можеби на прв поглед ќе ви делува...

Колач од еден сад без печење – совршен десерт – толку...

Рецепт и видео презентација на Бојана од Sace Recepti – Колач од еден сад. Толку е едноставен и совршен што можат да го прават...

Грешни коцки без шеќер за 5 минути – Кога еднаш ќе...

Рецепт и видео презентација на “Слатко и Кратко” – Колач “Грешни коцки”. За овој колач тешко е да се одвојат зборови, па затоа е најдобро...

Еден од најбрзите колачи со биксвити и малини (или јагоди) –...

Ова е еден од најбрзите колачи што постојат. Состојките ,верувам, секое домаќинство ги има, а овошјето може да го менувате по желба. Може да...