Дома Тагови колач Елизабета

Таг: колач Елизабета

Колач ЕЛИЗАБЕТА – Не се пече и не се вари, готов...

Колач ЕЛИЗАБЕТА – Не се пече и не се вари, готов е за 15 минути, се топи во уста Приготвувањето на колачот трае 15 минути...

Колач ЕЛИЗАБЕТА – Не се пече и не се вари, готов...

Приготвувањето на колачот трае 15 минути и веќе после 1-2 часа можете да го послужете како колач или како торта. Од оваа количина ќе...