Дома Тагови кифли со мајонез

Таг: кифли со мајонез

Посни кифлички меки како душа со прелив од посен мајонез

Фото и рецепт: Кате Ристевска Посни кифлички меки како душа со прелив од мајонез и поради тоа се посебни. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 1 кг брашно тип 400 500 мл...