Дома Тагови јогуртни мекици

Таг: јогуртни мекици

БРЗИ МЕКИЦИ ОД РЕРНА: Вкусен појадок кој не е масен, за...

Подгответе го омилениот појадок без пржење во длабоко масло, а за чија подготовка ќе потрошите помалку од 5 минути. Само изматете ги сите состојки...

НАЈБРЗИ УШТИПЦИ ЗА 5 МИНУТИ: Едноставна и лесна подготовка, пробајте и...

Буквално за 10 минути имате појадок на маса, без размесување и чекање да стасува тестото. Само изматете ги сите состојки и после пржете. Постапката...

НАЈДОБРОТО ТЕСТО ВО СВЕТОТ: Јогуртни уштипци, се прават за 15 минути,...

Овој рецепт можат да го приготват и почетници во кујната. Следното утро направете појадок со кој ќе го израдувате вашето семејство. „Мекици“, „пишии“, „уштипци“...

Економични мекици кои растат големи како крофни: Без чекање на тестото

Ова тесто е толку лесно што веднаш ќе го искористите за да ги направите овие мекици кои може да ги јадете солени или благи....

Чудни мекици со јогурт од фрижидер – само вадиш и пржиш...

Рецепт на Ане Велеска. Ова е еден од најдобрите рецепти за мекици кои не впиваат масло кога се пржат, а излегуваат многу вкусни, меки...

Најубавите мекици со јогурт за 10 минути кои не впиваат масло

Ова е еден од најдобрите рецепти за мекици кои не впиваат масло кога се пржат, а излегуваат многу вкусни, меки како памук со воздушни...

НАЈУБАВИТЕ МЕКИЦИ ГОТОВИ ЗА 10 МИНУТИ – Вкусни и меки како...

Одличен и проверен рецепт со кој ќе приготвите феноменални брзи мекици, а со кои ќе ги израдувате најмилите. Вкусни се и можете да ги...

НАЈПУФНАСТИТЕ МЕКИЦИ СО МЕУРИ: Една чаша јогурт и едно јајце –...

Ако сакате да јадете вкусни домашни мекици/пирошки наутро, тогаш денес го имаме за вас совршениот рецепт за брзо тесто од кое ќе ги добиете...

МЕКИЦИ ГОТОВИ ЗА 10 МИНУТИ – Вкусни и меки како душа,...

Одличен и проверен рецепт со кој ќе приготвите феноменални брзи мекици, а со кои ќе ги израдувате најмилите. Вкусни се и можете да ги...

Без чекање да стасува тестото: Јогуртни мекици за 10 минути

Вкусни и воздушести мекици за кои не треба да чекате тестото да стасува. Во архивата имаме повеќе рецепти за овие вкусни мини печива, а...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"