Дома Тагови инхалација

Таг: инхалација

Стар народен лек за чистење на белите дробови – како нови

Сигурно знаете дека боровата шума е мевлем за белите дробови, а дознајте што сè може да направи чајот приготвен од борови иглички. Како за...

Многу ефикасен рецепт кој за неколку минути може да ги ослободи...

Синуситис е инфекција или воспаление на синусите, џебови исполнети со воздух во коските на лицето. Зимскиот период носи студено и влажно време кое во...

Се огласи д-р Жан Митрев за тоа како да го победиме...

На барање од повеќе медиуми, доктор Жан Митрев се огласи и даде свое мислење во врска со новонастаната ситуација со корона вирусот. “Почитувани, повеќе медиуми...

За затнати синуси и затнат нос – за 2 дена ќе...

-Кога синусниот канал е забетониран и не можете да дишете, оваа смеса за инхалирање ќе го пробие за 2-3 дена. Понекогаш синусите толку можат да...

За активни и пасивни пушачи: метод за чистење на плуќата

Чистењето на белите дробови овозможува да го ослободите овој важен орган од катранот и токсините, да го намалите ризикот од појава на инфекции и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"