Дома Тагови хељдино брашно

Таг: хељдино брашно

Каша од хељда која спасува живот, го штити срцето и спречува...

Веројатно сте чуле за хељдата, но можеби сè уште не сте имале шанса да ја пробате. Без разлика дали е во семе или сомелена...

Здрав леб од хелда – ја регулира столицата, телесната тежина, холестеролот...

Помеѓу другото, консумацијата на хелдиниот леб ќе ви помогне полесно да ослабете и да го решите проблемот со констипација. Вашите црева ќе започнат редовно...

Рецепт со кисело млеко на легендарниот исцелител со кој се поништуваат...

Рецептот со киселото млеко на легендарниот исцелител Профири Иванов со кој телото се рестартира и подмладува, а болестите се поништуваат за само 14 дена,...

Направете домашен леб кој не дебелее и не содржи глутен (се...

Во ДМ може да се најде безглутенски квасец (габи добиени од безглутенско брашно) Потребни состојки: 1 квасец 500 мл млака вода 500 г хелдино брашно 1 лажичка сол 1 лажичка...

Ако сте полни со токсини – направете го ОВА чистење со...

Чистење на организмот треба да се спроведува најмалку еднаш во шест месеци, односно двапати годишно, бидејќи наталожените токсини можат да доведат до различни болести. Ова...