Дома Тагови халукс валгус

Таг: халукс валгус

Голем број жени мака мачат со халукс валгус – еве што...

Многумина не внимаваат премногу на правилните обувки кои анатомски треба да се удобни на нивните стапала. Најчесто жените сакаат да ги следат модните трендови...

За ова не ви е потребна операција: Како да ја отстраните...

Hallux valgus или валгусна деформација на палецот настанува со таложење на соли во организмот. За нивното формирање може да придонесе прележан грип, ангина, гихр,...