Дома Тагови грилијаш обланда

Таг: грилијаш обланда

ПОСНИ ШТАНГЛИЧКИ СО ОРЕВИ: Овој фил е идеален за помеѓу...

Овие штанглички се многу слични на омилениот гријаж: карамелизиран шеќер, мед и ореви помеѓу две обланди. Многу се вкусни и идеални за посни слави,...

РОЛАТ ОБЛАНДА СО КРЕМ БАНАНИ И ШТАНГЛИ СО БИСКВИТИ И ОРЕВИ:...

Десертот е погоден за било кој дел од денот, за било која пригода. Вкусен е, брз и лесен. На трпезата послужете ги овие два...

ФИГАРО ОБЛАНДИ СО ГРИЛИЈАШ: Се прави за 15 минути, се топи...

Одличен колач кој се приготвува лесно и брзо, а сите го сакаат. Единствено што е потребно, е да се воздржите обландата да се олади...