Дома Тагови физиотерапевт

Таг: физиотерапевт

ФИЗИОТЕРАПЕВТ ОТКРИВА: Решете се од вратната грпка додека спиете со помош...

Вратната грпка претставува чест дефopмитет на ‘рбетот кој може да се развие и кај мажи и кај жени, но повеќето статистики докажуваат дека вратната...

ФИЗИОТЕРАПЕВТ: Ако имате болка во колено, решете го проблемот за 5...

Коленото е најголемиот зглоб во човековото тело и трпи најголемо оптоваpyвање. Затоа, постои голем pизик од повpeда или бoлecти на зглобот од коленото. Причините...

ФИЗИОТЕРАПЕВТ: Со оваа вежба ќе се исправите за 5 минути, а...

Екипата физиотерапевти од „EFLife“ се залагаат за здрав начин на живеење, што подразбира дневни активности, навики, односот кон себе и другите.. На својот канал...

Доколку имате болки во вратот и рамениот појас, јавете се на...

Доколку имате чести болки во вратот и чувствувате напнатост во оваа мускулатура консултирајте се со физиотерапевтите од клиниката Жан Митрев и закажете си третман...

Влијанието на смарт телефоните врз постурата – начинот на кој го...

Тимот на физиотерапевти при Zan Mitrev Clinic по повод одбележаниот ден на физиотерапевти, 8 септември, се вклучува во кампањата за одбележување со спроведување на...