Дома Тагови еликсир со овес

Таг: еликсир со овес

Инфузија на животот: лекува бели дробови, го јакне организмот и го...

Овесот отсекогаш се користел во традиционалната медицина. Еликсирите од овес се користат како стимуланс за несоница, ментална исцрпеност и физички замор. Бањите од овесни каша...