Дома Тагови еден месец пред срцев удар

Таг: еден месец пред срцев удар

КАРДИОЛОГ: Доколку имате вакви проблеми со срцето, не помислувајте да одите...

Како треба да се однесуваат срцевите болни на одмор, што да избегнуваат и кога да не одат на одмор, објаснува д-р Дражен Шебетиќ, специјалист...

Д-Р БОРОВИЌ: ВИСОКИОТ ПРИТИСОК Е ТИВКА ЕПИДЕМИЈА, еве како да се...

Д-Р БОРОВИЌ: ВИСОКИОТ ПРИТИСОК Е ТИВКА ЕПИДЕМИЈА, еве како да се намали ризикот од кардиоваскуларни заболувања. Како правилно да го измерите кр-вниот притисок, што...

Преживеаните кажаа: Еден месец пред да добиете срцев удар, ќе ви...

Според Центарот за контрола на болести, 735.000 Американци годишно страдаат од срцев удар. Некои од нив ќе се опорават, но многу од нападите ќе бидат...