Дома Тагови дуњи

Таг: дуњи

Дуњите се одличен лек за желудникот, цревата и белите дробови ако...

Што се' може да лекува дуњата – рецептите се најдолу во текстот. -Лековити се и плодовите и листовите и семето, а посебно сокот и сирупот....

Ги прашавме искусните домаќинки: Еве како се вари слатко од дуњи...

Сега е вистински време да ги завиткате ракавите и да започнете со приготвување на зимница. А потоа, кога ќе дојде зимата, че си ги...

Стар рецепт: СТРУМИЧКО ПЕЛТЕ кое некои го правеа со остатоци од...

Фото и рецепт: Гордана Тунева Потребни состојки: 2 кг дуњи нелупени 1 кг кисели јаболка нелупени Постапка: Овошјето се става да се вари еден час на тивко. Потоа се процедува...