Дома Тагови Дујкурец

Таг: Дујкурец

Посно јадење: Посни полнети пиперки од туршија – Прилепски специјалитет, вкусно,...

Вкусот на ова јадење ќе ве воодушеви. Доколку имате пиперки од туршија, задолжително да си го направите. Секоја намирница поприма вкус од останатите и...