Дома Тагови домати за зимница

Таг: домати за зимница

ЗА ОВАА САЛАТА НЕ СЕ ЧЕКА ЗИМА ДА ЈА ЈАДЕМЕ: Ја...

Како зимница или едноставен прилог, ова е најубавата САЛАТА - мексиканска. Тоа што е автентично за самата салата е традиционалниот корен кој датира уште...

ДВЕ НАЈЛЕСНИ ЗИМНИЦИ СО ДОМАТИ: Во секое време ќе имате салата...

За да ја подготвите оваа зимница ќе ви бидат потребни следниве состојки: 3 кг зелени домати, 2 пиперки, 2 чешниња лук, 2-3 китки магдонос,...

Подобро од ајвар и пинџур: Оваа мераклиска салата е број 1...

Оваа мераклиска салатата се подготвува од разни зеленчуци, а ни го откри Валентина која вели дека рецептот доаѓа од нејзиниот крај и се нарекува...

Повеќе не купувам домати во зима, секоја година ги подготвувам вака...

Повеќе не купувам домати во зима, малкумина знаат за оваа тајна, а секоја година ги подготвувам вака. Уште од есента ги спремам, а после...

Повеќе не купувам домати во зима, малкумина знаат за оваа тајна,...

Повеќе не купувам домати во зима, малкумина знаат за оваа тајна, а секоја година ги подготвувам вака. Уште од есента ги спремам, а после...

ДОМАТИ ЗА ЗИМНИЦА ВО СНЕЖНИ ТЕГЛИ – толку е вкусно, што...

ДОМАТИ ЗА ЗИМНИЦА ВО СНЕЖНИ ТЕГЛИ - толку е вкусно што постојано ќе го правите. Рецепт на Тања од каналот Мојата Кујна - Тања....

Најлесен и најбрз начин на конзервирање домати за зимница без конзервански...

Рецепт и видео прилог на Том Филос: Домати во тегла за зимница. Ова е најлесниот и најбрзиот начин за конзервирање на доматите во тегла без...

Испечете ги доматите во рерна, а после сè е лесно –...

Ова повеќе е како идеја, отколку рецепт, предлог за крај на летото...кога на доматите им “поминува времето” и кога сте свариле од него сè...