Дома Тагови домашен квасец од компир

Таг: домашен квасец од компир

Како да направите домашен квасец од само 1 компир! Особено одговара...

За да се добие квасецот од компир, потребни се 4 дена. Потребни состојки: 1 компир со средна велчина (колку една дланка) 1 литар вода 1 полна супена лажица...