Дома Тагови Домаќински совети

Таг: Домаќински совети

Бесценето: Многу корисни кратки домаќински совети

*Загорената храна од дното на тенџерето никогаш не ја отстранувајте со нож. Ставете малку вода и шеќер, и ставете го тенџерето на тивок оган....